دوشنبه، فروردین ۰۷، ۱۳۹۱

مارتين رايت در رقابت های المپيک لندن


مارتين رايت در رقابت های المپيک لندن
http://www.voanews.com/persian/news/MartineWright_Paralympics-2012-03-26-144182815.html

يک زن بريتانيايی که در بمبگذاری متروی لندن دو پای خود را از دست داده است در مسابقات المپيک معلولين شرکت می کند. اين مسابقات امسال در لندن پايتخت بريتانيا انجام می شود.

مارتين رايت گرچه از بمبگذاری ۷ جولای سال ٢۰۰۵ متروی لندن جان بدر برد ولی دو پای خود را از دست داد. اکنون او و ساير اعضا تيم واليبال نشسته بريتانيا از اين که تيمشان در مسابقات المپيک معلولين پذيرفته شده است خوشحالند.

بمبگذاری متروی لندن يک روز پس از آن روی داد که پايتخت بريتانيا برای برگزاری المپيک ٢۰۱٢ انتخاب شد - چهار بمبگذاری که در ساعات پررفت و آمد صبح در متروی لندن روی داد و در آن ۵٢ مسافر ترن کشته شدند.

مارتين يکی از آخرين کسانی بود که از زير آوار و تلی از فلز در هم کوفته ترن زيرزمينی لندن، بيرون کشيده شد. او که دو پای خود را در انفجار بمب از دست داده است، خوشحال است که تيم او در مسابقات المپيک شرکت می کند.

مارتين رايت می گويد: من سوار آن ترن شدم و نجات پيداکردم. خودم را خوش شانس می دانم که نجات پيداکردم و اينکه بتوانم عضو اين تيم باشم و فرصت شرکت در بازی های المپيک را داشته باشم.

۱۱ نفر از گروه ۱۴ نفره زنان واليباليست برای شرکت در بازی های المپيک معلولان انتخاب خواهند شد و مارتين رايت اميدوار است يکی از آنان باشد.

بازسازی بدن و آموختن راه رفتن با پای مصنوعی برای مارتين مستلزم يک دوران طولانی تمرين های دردناک و طاقت فرسا بود.
iran#

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

بايگانی وبلاگ