سه‌شنبه، اردیبهشت ۰۳، ۱۳۹۲

دستگيری و آزادی پیمان عارف کنشگر ملی ــ مصدقیپیمان عارف کنشگر ملی ــ مصدقی و عضو سازمان دانش آموختگان جبهە ملی ایران ساعت ٦ عصر امروز سوم اردیبهشت با هجوم نیروهای امنیتی بە منزل شخصی ایشان و ضبط لب تاپ اش بازداشت شد.
سه شنبه 23 آوريل 2013
http://www.hambastegi-iran.org/spip.php?article2684

علت این بازداشت مشخص نشدە است. آقای پیمان عارف پس از اعتراضات مردم ایران به نتایج انتخابات ریاست جمهوری (۱۳۸۸) دستگیر شده و از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی پیرعباسی به جرم داشتن تجهیزات ماهواره سه میلیون ریال فعالیت تبلیغی علیه نظام و عضویت در گروه‌های غیر قانونی (اپوزیسیون)، به تحمل دو سال و نیم زندان تعزیری، و ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت مادام العمر(در تجدید نظر تبدیل به ۱۵ سال گردید) از هر گونه فعالیت مطبوعاتی و حضور در تشکل‌های سیاسی محکوم شد.

خبرگزاری هرانا - شب گذشته ماموران وزارت اطلاعات پیمان عارف را در منزلش بازداشت کرده و ضمن تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی، همسر وی را تهدید کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شامگاه دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ماموران وزارت اطلاعات به منزل پیمان عارف روزنامه نگار و فعال سابق دانشجویی هجوم برده و ضمن تفتیش منزل، وی را به همراه برخی وسایل شخصی از قبیل لب‌تاپ با خود بردند.

مامورین که پیش از مراجعه به محل اینترنت منزل را قطع کرده بودند، پس از انتقال پیمان عارف طی تماسی تلفنی همسر ایشان "سمیرا جمشیدی" را تهدید و برای بازجویی احضار نمودند.

در همین رابطه روز گذشته خبرگزاری هرانا گزارش داده بود که پیمان عارف، برای ساعت ۹ صبح روز ۲۱ اردیبهشت ماه، بدلیل شکایت بهرام رشته احمدی معاون امنیت سابق دادستان تهران دایر بر نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به شعبه ۱۱۷۲ دادگاه جزایی تهران احضار شده است.


گزارش شخصی پیمان عارف از دستگیری، تفهیم اتهام و دستبرد وزارت اطلاعات به لپ تاپ وی
http://www.hambastegi-iran.org/spip.php?article2688
جمعه 26 آوريل 2013

سلام به دوستان.

من ساعت 4:30 بعد از تفهیم اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی از طریق 13 مورد که مواردی چون شرکت در افطاری منزل مهندس تبرزدی در ماه رمضان گذشته ، شرکت در افطاری دوستان زندانی آزاد شده بند 350 در رمضان سال گذشته، دیدار با نسرین ستوده در ایام مرخصی او، امضای بیانیه صلح و آزادی به همراه دکتر محمد ملکی ، طرح دعوت از مهندس عباس امیرانتظام برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری آتی و... را در برمیگرفت ، در شعبه 2 دادسرای اوین توسط بازپرس حاجی محمدی، پس از 3 روز و 2 شب نگهداری در بند 240 زندان اوین و بازجویی توسط تیم بازجویی جبهه ملی ، با قرار التزام آزاد شدم.

در بازرسی از منزل ما در عصر پری روز ، متاسفانه لب تاب من که پسورد فیسبوک و ایمیل ام بر روی آن سیو بود، به دست تیم عملیاتی وزارت اطلاعات افتاد که آقایان ظاهرا در این دو روز با سوء استفاده از آن در فیسبوک و جی.میل ام آن بوده اند.لذا بدین وسیله بازیابی پسوردها و بازپس گیری فیسبوک و جی.میل ام را اعلام مینمایم.


iran#

بايگانی وبلاگ