سه‌شنبه، مرداد ۳۱، ۱۳۹۱

معاون زندان تبریز یک زندانی را زیر کتک کشت

معاون زندان تبریز یک زندانی را زیر کتک کشت
سه شنبه 21 اوت 2012
http://www.hambastegi-iran.org/spip.php?article2223


• «مهدی» زندانی بند متادون زندان تبریز به علت «روزه خواری» آن قدر توسط معاون زندان تبریز شکنجه شد و کتک خورد که بر اثر خون ریزی داخلی جان خود را از دست داد ...

اخبار روز: «مهدی» زندانی بند متادون زندان تبریز به علت «روزه خواری» آن قدر توسط معاون زندان تبریز شکنجه شد و کتک خورد که بر اثر خون ریزی داخلی جان خود را از دست داد.

به گزارش کمیته حمایت از شاهرخ زمانی، روز جمعه ۲۷ مرداد ماه، ماموران زندان قصد داشتند یکی از زندانیان بند متادون به نام مهدی را که بیمار بود و مجبورا" برای رفع گرسنگی حدود ساعت ۴ بعد از ظهر غذا خورده بود، به علت روزه خواری به بند ویژه یعنی سلول انفرادی ببرند، ولی او مقاوت می کرد. ماموران به دستور چاوشی معاون زندان او را کشان کشان همراه با ضرب و شتم شدید به سلول انفرادی بردند.

دستان او را با دستبند از میله های پنجره سلول که در ارتفاع بالایی است بسته و او را آویزان کردند. پاهای مهدی حدود ٣۰ سانت از زمین فاصله داشت در حالی که او آویزان بود تا صبح شنبه به تناوب توسط ماموران مورد ضرب و شتم قرار داشت. روز شنبه صبح که زندانیان برای ملاقات می رفتند دیده اند که شهرام رضازاده یکی از مسئولین زندان و چاووشی معاون زندان دو نفره مشغول کتک زدن مهدی که همچنان آویزان بوده هستند و چند سرباز نیز در اطراف آنها حضور دارند. تعدادی از زندانیان که حدود ساعت ۱۱ قبل از ظهر از ملاقات بر می گشتند دیده اند که کتک زدن تمام شده و مهدی روی زمین بی حرکت افتاده است. به دستور چاووشی معاون زندان دو نفر از زندانیان به نام های بهزاد زارع حس پور و یوسف فتعلی نژاد، مهدی را به بهداری بردند، در بهداری پس از معاینه گفتند وی بر اثر خونریزی داخلی مرده است. این گزارش می افزاید: کشتن زندانیان آنقدر عادی است که ماموران و مسئولین زندان آدم کشی خود را پنهان نمی کنند بلکه فقط در گزارشات کتبی یک دلیل دروغ برای مرگ مقتول می نویسند و بس.

کمیته ی حمایت از شاهرخ زمانی نوشته است غیر از افرادی که از عصر روز جمعه تا صبح شنبه زندانی آویزان از میله پنجره را بطور متناوب کتک زده اند و نام هایشان معلوم نیست، اما شهرام رضا زاده از مسئولین زندان و چاووشی معاون زندان از ساعت ٨ صبح تا ده و سی دقیقه دو نفره مشغول کتک زدن مهدی بوده اند و می خواستند صواب روزه گرفتن و لذت مومن بودن را به او بچشانند. این مومنین با ضرب و شتم توانستند انجام وظیفه کرده و به نهی از منکر خود عمل نموده، یک انسان را به قتل برسانند.

این کمیته در پایان نوشته است: نباید فراموش کرد که این دو جنایت کار یک زندانی اسیر را به خاطر اینکه برای رفع گرسنگی غذا خورده است در راه خدا به قتل رساندند.

iran#

بايگانی وبلاگ