پنجشنبه، بهمن ۲۰، ۱۳۹۰

در سوئد ؛ بازنشستگی نیروی کار در سن ٧۵ سالگی اعلام شد


در سوئد ؛ بازنشستگی نیروی کار در سن ٧۵ سالگی اعلام شد
http://asemandailynews.com/?p=85332

فردریک راین‌فلت رهبر حزب مودرات و نخست وزیر سوئد، روز گدشته سن بازنشستگی کنونی را نامطلوب خواند و از مطلوب بودن افزایش سن بازنشستگی تا ٧۵ سال سخن گفت.

راین‌فلت افزایش سن بازنشستگی را برای حفظ استاندارد زندگی و رفاهی در سوئد ضروری دانست. وی در مورد اینکه کارکنان شاغل در کارهای سخت نمی‌توانند تا ٧۵ سالگی به کار خود ادامه دهند گفت: چه کسی می‌گوید که این کارکنان به همان شغلی که داشته‌اند ادامه بدهند. این افراد باید بتوانند در نیمه راه یعنی برای نمونه در ۵٠ سالگی مسیر شغلی خود را تغییر دهند و به کاری مناسب‌تر بپردازند و به این ترتیب امکان ادامه‌ی کار در سنین بالا را داشته باشند.
یکی از استدلال‌های راین‌فلت در این زمینه افزایش سن متوسط شهروندان سوئدی و افزایش چشم‌گیر شماربازنشسته‌هاست. از دید او این تغییر ساختاری در جمعیت سوئد مانعی در راه حفظ سطح زندگی و رفاهی در سوئد است.
اتحادیه‌ی بازنشستگان سوئد از پیشنهاد راین‌فلت با این استدلال که چنین سیاستی امکان سالمندان سوئد را برای شرکت در بازار کار افزایش می‌دهد، استقبال کرد.
سخنگوی حزب سوسیال دموکرات سوئد، پیشنهاد راین‌فلت را با سیاست دولت ائتلافی در زمینه‌ی محیط کار ناسازگار توصیف کرد. وی گفت اگر خواهان افزایش سن بازنشستگی و شرکت بیشتر سالمندان در حیات اقتصادی باشیم باید در جهت بهبود محیط کار بکوشیم اما دولت ائتلافی در دوران چند سال حکومت خود بر خلاف این رفتار کرده و امکانات بهبود محیط کار را محدودتر و محدودتر کرده است.iran#

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

بايگانی وبلاگ