دوشنبه، بهمن ۱۷، ۱۳۹۰

سعيد رضوی فقيه را آزاد کنيد


نامه فعالان دانشجويی: سعيد رضوی فقيه را آزاد کنيد
۱۷ بهمن ۱۳۹۰ مهمان خودنویس
http://www.khodnevis.org/index.php?news=16593

گروهی از فعالان دانشجویی فعلی و سابق در اعتراض به دستگیری و بازداشت هنگام ورود به فرودگاه سعید رضوی فقیه، در بیانه‌ای، خواستار آزادی او شده‌اند. در این بیانیه آمده است: «سعید رضوی فقیه به گواه سوابق و عملکرد شفافش در راستای اعتقاد به اصلاحات در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ملتزم به قانون اساسی بوده و رویکرد قانون مدار و ملایم را دنبال کرده است. هر آنچه وی در عرصه سیاسی داخل و خارج از کشور انجام داده است در چارچوب استفاده از حقوق شهروندی می‌گنجد.»

سعید رضوی فقیه، روزنامه نگار، فعال دانشجویی سابق، عضو پیشین مرکزیت اتحادیه انجمن های اسلامی اروپا و از اعضاء شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در اوایل دهه هشتاد، پس از بازگشت به ایران در اواخر دی ماه توسط نیرو های امنیتی بازداشت شده است . بر اساس اطلاعات موجود، وی در شرایط نا معلومی در زندان و احتمالا در زیر فشار بازجویی اجباری بسر می برد.

سعید رضوی فقیه به گواه سوابق و عملکرد شفافش در راستای اعتقاد به اصلاحات در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ملتزم به قانون اساسی بوده و رویکرد قانون مدار و ملایم را دنبال کرده است. هر آنچه وی در عرصه سیاسی داخل و خارج از کشور انجام داده است در چارچوب استفاده از حقوق شهروندی می‌گنجد.

از این رو ما به عنوان جمعی از فعالین سابق و فعلی دانشجویی، بازداشت وی را محکوم نموده و خواستار آزادی بدون قید و شرط و پاسخگویی مسئولین قضایی در خصوص سرنوشت او هستیم. همچنین پیشاپیش اعلام می داریم اخذ و پخش هر گونه مصاحبه تلویزیونی و نوشتاری از وی بر علیه جنبش دانشجویی، جنبش سبز وکارنامه عملکرد دفتر تحکیم وحدت و یا هر نوع اعترافی که با مواضع وی در پیش از بازداشت مغایر باشد ، فاقد ارزش بوده وبه مانند دیگر اقدامات ناکام مشابه در گذشته محکوم به شکست است.

نخ‌نما شدن و عجز مصاحبه‌های اجباری در تاثیر گزاری بر افکار عمومی باید مقامات امنیتی را با این واقعیت خدشه نا پذیر آشنا کرده باشد که کاربست روش‌های فاشیستی و استالینیستی در عصر انفجار اطلاعات و سطح آگاهی کنونی مردم ایران بیهوده است و جز سنگین تر کردن سیاهه اعمال ننگین حکومت حاصلی در بر ندارد.

در شرایط حساس کنونی کشور و تهدید های روز افزون خارجی، حکومت با پایان دادن به نقض حقوق بشر وآزادی بی قید وشرط زندانیان سیاسی، باید زمینه انتقال قدرت به مردم و آشتی ملی را بوجود آورد نه اینکه سرکوب را افرایش داده و جو اختناق را تشدید کند.

اسامی امضاء کنندگان
احمد احمدیان، امین احمدیان، امیر حسین اعتمادی، علی افشاری، احمد باطبی، احسان بداغی، مقداد بریمانی، علی تقی پور، رضا جعفریان، پویا جهاندار، جاوید حاج همتی، سعید حبیبی، فاطمه حقیقت جو، عباس حکیم زاده، مصطفی خسروی، اشکان ذهابیان، نیما راشدان، امیر رشیدی، مریم روزبهانی، امین ریاحی، نسیم سرابندی، سلمان سیما، صادق شجاعی، مریم شفیع پور، مجید شیخ پور، محمد صادقی، ایمان صدیقی، محسن صنعتی پور، علی طباطبایی، علی عبدی، مزدک عبدی پور، مهدی عربشاهی، لیونا عیسی قلیان، علی فتوتی، امیر حسین فتوحی، سعید قاسمی نژاد، رضا قاضی نوری، هادی کحال زاده، علیرضا کیانی، رضا مبین، نریمان مصطفوی، امیر معماریان، بهزاد مهرانی، علیرضا موسوی، سید علی اکبر موسوی خوئینی، یوحنا نجدی، بورگان نظامی نرج آباد، علی نظری، علی هنری، پروانه وحید منش، علی وفقی، سجاد ویس مرادی، رضا یونسی


iran#

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

بايگانی وبلاگ