چهارشنبه، اسفند ۱۰، ۱۳۹۰

نهاد بین المللی فری میوز خواستار آزادی آریا آرام نژاد شد


نهاد بین المللی فری میوز خواستار آزادی آریا آرام نژاد شد
http://irangreenvoice.com/article/2012/feb/29/20013

نهاد بین المللی فری میوز در نامه ای به رهبران جمهوری اسلامی خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط آریا آرام نژاد هنرمند ایرانی شد.

نهاد بین المللی "فری‌ میوز" که مهم‌ ترین نهاد پیگیر وضعیت هنرمندان حوزه‌ی موسیقی در سراسر جهان است، با راه انداختن کمپینی خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط آریا آرام‌نژاد، خواننده و ترانه‌ سرای ایرانی شد.
رو نوشت این نامه به اتحادیه اروپا، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، سازمان های بین المللی،وزارت امور خارجه دانمارک ،رسانه ها و سازمان های مختلف دانمارک و هم چنین به ۲۰۰۰ نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی ارسال شده است.

آریا آرام نژاد هنرمند ایرانی از ۸ نوامبر ۲۰۱۱ میلادی برابر با ۱۷ آبان ۹۰ تحت شرایط سخت و غیر انسانی در زندان است.

این نهاد بین المللی در این نامه به رهبران ایران یادآوری میکند, که ایران به عنوان یکی از امضا کنندگان میثاق بین المللی ملزم به اجرای شرایط میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی، که از جمله موارد تحت حمایتش آزادی بیان است. حق آزادی بیان به صورت شفاهی، کتبی یا چاپی، در قالب هنر از جمله این موارد است.

همچنین در این نامه به دولت ایران یادآوری میکند که سازمان ملل متحد بر طبق این قوانین خواستار حداقل حقوق درمان برای زندانیان و همچنین دسترسی به وکیل فارغ از هر گونه بدرفتاری بی رحمانه می باشد .

بر اساس اطلاعاتی که بدست سایت فری میوز رسیده است ، آریا از حقوق نامبرده که شامل وکیل و درمان آزاد است برخوردار نیست، و چندین بار با او در زندان بدرفتاری شده است. آریا آرام نژاد ۲۸ ساله در بابل، در شهر کوچکی در شمال ایران به دنیا آمده است.

در همین راستا به مناسبت روز جهانی آزادی موسیقی (سوم مارس ) یک گروه از موزیسین های بین المللی در بروکلین آمریکا ترانه های آریا را اجرا خواهند کرد و از هم اکنون آهنگ های آریا در سایت فری میوز در دسترس عموم قرار گرفته است.
علاقه مندان میتوانند برای تماشای این کنسرت به این آدرس مراجعه کنند

http://www.impossiblemusic.org/session-5.htmliran#

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

بايگانی وبلاگ