پنجشنبه، تیر ۲۷، ۱۳۹۲

اعضای جدید شورای عالی امنيت ملی و رفع حصرها

ارسالی مهدی خانبابا تهرانی
Subject: اعضای جدید شورای عالی امنيت ملی
دیدار فرزندان موسوی با عبدالله نوری
انتخابات 92 از هاشمی چهره جدید ساخت


عبدالله نوری با فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در منزل یکی از فرزندان آنها دیدار کرد. در ابتدای این دیدار یکی از فرزندان موسوی و رهنورد که اجازه دیدار با پدر و مادر را در منزل مادر زهرا رهنورد پیدا کرده بود، گزارشی از این دیدار و روحیه خوب و بالای موسوی و رهنورد داد و سپس عبدالله نوری گفت:

امیدوام در دوره ی جدید مدیریت قوه مجریه، پس از انتخابات ریاست جمهوری 92 که با حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای و پس از آن در جشن پیروزی، که فضای امید و نشاط را در جامعه نشان داد، حاکمیت با درایت و تدبیر و با سعه صدر اقداماتی که در نهایت به نفع ثبات بیشتر و تقویت منافع ملی است را انجام دهد. از مهم ترین این اقدامات آزادی رهبران بزرگوار جنبش سبز و همه زندانیان سیاسی می‌باشد .با این اقدام، برکت حضور مردم در انتخابات تکمیل می گردد و شادی و امید ملت با آزادی عزیزانشان گسترده تر و عمیق تر خواهد شد. فکر می کنم با توجه به مدیریت و اعضای جدید شورای عالی امنیت ملی که در آینده نزدیک مشغول به کار می‌شوند بهترین محل برای اقدام جهت رفع حصرها و حبس ها شورایعالی امنیت ملی باشد. در جریان حصر و آزادی مرحوم آیت الله العظمی منتظری هم نهایتا جمعبندی حکومت و شاید با پیشنهاد شورایعالی امنیت ملی این شد که آزادی ایشان به مصلحت همه است. آن زمان هم معتقد بودم مرحوم آیت الله منتظری نظرات خودشان را بیان می‌کنند، چه در حصر باشند و چه آزاد باشند، البته در حصر که باشند تاثیرگذاری سخنان ایشان بیشتر است.

امیدوارم با تشکیل جلسات جدید شورایعالی امنیت ملی با حضور اعضای جدید و همچنین تشکیل جلسات سران سه قوه با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در بسیاری از مسایل داخلی و خارجی، سیاسی و اقتصادی و فرهنگی از جمله حصر و حبس ها گشایش ایجاد شود. اتفاقاتِ دوره ی انتخاباتِ اخیر، از هاشمی یک چهره جدید و تاثیرگذار ساخته است و آقایان هاشمی رفسنجانی و روحانی می توانند با درایت و با همراهی و همدلی با خواست اکثریتِ مردم، مسائل را به گونه ای معقول که هیچکس بازنده آن نباشد و همه احساس برد کنند حل نمایند.

البته مسیر سخت و پرمخاطره ای در پیش است. نباید به سرعت قضاوت کرد، گرچه باید امیدوار بود و من امیدوارم در یک جو آرام و مناسب مسایل حل شود. ممکن است برای حل مسائل گوناگون، هنوز زمان مناسب نرسیده باشد و باید امید داشت که در زمان مناسب بسیاری از مسائل و مشکلات حل گردد. گزارش هایی که امروز به حاکمان داده می شود از کانال مسئولین فعلی است و با تغییر مسئولین گزارش ها و تحلیل ها هم تغییر خواهد کرد و چه بسا نتایج دیگری در بر داشته باشد. حکومت هم ممکن است در یک جمع بندی جدید و بازنگری به این نتیجه برسد که بهتر است نسبت به ادامه ی حصر جناب آقای مهندس موسوی و جناب آقای کروبی و سرکار خانم رهنورد و حبس سایر عزیزان تجدید نظر صورت پذیرد. بالاخره در همین نظام روزی مرحوم آیت الله منتظری در حصر قرار گرفتند و روزی حصر ایشان شکسته شد.
 
 

iran#
iranscope#

بايگانی وبلاگ