دوشنبه، تیر ۰۳، ۱۳۹۲

محمدرضا خاتمی: مهم برنامه های دولت یازدهم است نه اشخاص

محمدرضا خاتمی: مهم برنامه های دولت یازدهم است نه اشخاص
http://www.kaleme.com/1392/04/04/klm-149270
 
سید محمدرضا خاتمی، دبیرکل پیشین جبهه مشارکت و عضو شورای مرکزی جبهه می گوید، مهم نیست که روحانی را اصلاح‌طلب بنامیم یا نه، چرا که برنامه‌های او حائز اهمیت است و این برنامه‌ها از مطالبات اصلی اصلاح‌طلبان به شمار می‌رود.

محمدرضا خاتمی که در همایش «تقدیر از عارف، حمایت از روحانی» حضور یافته بود در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره مطالبات اصلاح‌طلبان از دولت روحانی اظهار کرد: برنامه‌هایی که روحانی ارائه داده‌ اصلاح طلبانه است و مواضع او هم در محتوا و هم در شعار مواضعی بود که اصلاح طلبان از آن حمایت می‌کنند.

وی افزود: اصلاح‌طلبان هر کمکی که بتوانند برای اجرای برنامه آقای روحانی انجام دهند، کوتاهی نخواهند کرد.

نائب رئیس مجلس ششم در پاسخ به این سوال که اصولگرایان، روحانی را اصلاح‌طلب نمی‌دانند، گفت: الحمدالله هر کس در صدد مصادره رئیس‌جمهوری منتخب به نفع جریان خود است! اما چه روحانی را اصلاح‌طلب بدانند چه ندانند، فرقی نمی‌کند چرا که برنامه‌های ایشان حائز اهمیت است و این برنامه‌ها از مطالبات اصلی اصلاح‌طلبان به شمار می‌رود.

وی در پاسخ به اینکه به نظر شما دولت یازدهم بهتر است چه آرایش سیاسی به خود بگیرد، تصریح کرد: روحانی شخصیت شناخته‌شده‌ای دارد و مواضع ایشان هم کاملا مشخص و برنامه‌های وی نیز شفاف است. کسانی باید در کابینه یازدهم حضور داشته باشند که مومن و معتقد به برنامه‌های روحانی باشند که اگر این تحقق یابد ما روزهای بسیار خوبی خواهیم داشت.

خاتمی با تاکید بر اینکه در کابینه یازدهم، اصولگرا و اصلاح‌طلب بودن مطرح نیست، گفت: آنچه که حائز اهمیت است، برنامه است و برنامه‌های روحانی از جنبه‌های مختلفی برخوردار است و البته جنبه‌های سیاسی برنامه او منطبق با مطالبات جریان اصلاح‌طلبی است.

iran#
iranscope#

بايگانی وبلاگ