یکشنبه، خرداد ۲۶، ۱۳۹۲

پیام تبریک شورای هماهنگی راه سبز امید به حسن روحانی

در تبعیت از شکوهی که شما آفریده‌اید، خود را در شادی‌تان شریک می‌دانیم
 پیام تبریک شورای هماهنگی راه سبز امید به حسن روحانی
 http://archives.emruznews.com/2013/06/post-17621.php

امروز: شورای هماهنگی راه سبز امید در بیانیه ای با تقدیر از مردم و تبریک به حجت الاسلام و المسلمین روحانی آورده است: امروز و در تبعیت از شکوهی که شما آفریده‌اید، خود را در شادی‌تان شریک می‌دانند و امیدوارند این طلیعه‌ ی امیدی باشد برای روزهای بهتر؛ روزهایی که چه آنها که در انتخابات شرکت کردند و چه آنها که با عدم شرکت در آن اعتراض خود را به بی‌قانونی‌های حاکم بر کشور نشان دادند، در آرزوی رسیدن بدان شریکند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بنام خدا

ملت شریف، نجیب و بزرگوار ایران

حماسه عظیمی که شما در روز انتخابات آفریدید، امکان سخن را از هر زبانی می‌ستاند. تنها می‌توان گفت سلام بر شما که در سخت‌ترین هنگامه‌ها نیز بزرگی خود را چنان در برابر کم‌سوترین چشم‌ها به نمایش می‌گذارید که گریزی از دیدن آن نداشته باشند. امروز همگان اذعان دارند که اراده ی شما بر تغییر وضعیت موجود، حتی در صورت وجود کمترین امکانات و در حضور دشوارترین مضیقه‌ها نیز اراده ی برتری است که شعله‌های امید را نورافشان‌تر و انگیزه‌های تلاش را افزون‌تر می‌کند. سلام بر بزرگی شما؛ سلامی به درازای تاریخ.

همچنین این پیروزی را به آقای روحانی تبریک می گوییم و برای ایشان آرزوی موفقیت روزافزون در انجام مسئولیت سنگین و دشوار اینده می کنیم. ایشان قطعا می‌دانند که می توانند با پایبندی به پیمان خوددر پیگیری مطالبات بر حق مردم که ضامن تحقق روزافزون استقلال، آزادی، عدالت، دموکراسی و پیشرفت به مثابه اصلی ترین آرمان های یکصدساله ی اخیر ایرانیان بوده و هست، به پشتیبانی میلیون ها شهروند این مرز و بوم دلگرم باشند.

طی ماه های های اخیر، موضع همراهان شما در شورای هماهنگی راه سبز امید این بود که بیش از آن که رویکردی نامزد محور داشته باشند، با اتخاذ رویکردی مطالبه محور، بر اهمیت و اولویت خواسته های بر حق مردم و نه صرف تغییر در آرایش سیاسی مدیریت کشور، تأکید کنند. اما امروز و در تبعیت از شکوهی که شما آفریده‌اید، خود را در شادی‌تان شریک می‌دانند و امیدوارند این طلیعه‌ ی امیدی باشد برای روزهای بهتر؛ روزهایی که چه آنها که در انتخابات شرکت کردند و چه آنها که با عدم شرکت در آن اعتراض خود را به بی‌قانونی‌های حاکم بر کشور نشان دادند، در آرزوی رسیدن بدان شریکند.

همان‌گونه که ازاعلامیه ۱۵بهمن اقای مهدی کروبی و بیانیه شماره ۱۷ آقای میرحسین موسوی به یاد داریم، اقدام به هریک از راهکارهای پیشنهادی در این اسناد می‌تواند شروعی باشد برای گفتگوی ملی در راستای تقویت همبستگی و خروج از بحران. اینک که به نظر می رسد دست‌اندرکاران امر، گام نخست را در این مسیر برداشته‌اند، ازآنها دعوت می‌کنیم که در احترام به رای و نظر قاطبه ی مردم، هرچه زودتر با پایان حبس همراهان صبور جنبش سبزکه نام آنها در جشن پیروزی مردم در سراسر کشور فریاد شد و همچنین آزادی زندانیان بی‌گناهی که در این سال‌ها به جرم حق‌گویی و حق‌جویی از حقوق شهروندی خویش محروم شده‌اند، به رود عظیم ملت بپیوندند و در این جریان خروشان، ببینند که چه آسان مشکلات برطرف می‌شوند و چه زیبا چشم‌انداز روزگار نوین در برابرمان رخ‌نمایی می‌کند.

در این روز مبارک که چهارمین سالگرد حماسه عظیم بیست‌وپنجم خرداد نیز هست، جا دارد از کسانی یاد کنیم که در تلاش برای رهایی از بی‌عدالتی و دروغ به شهادت رسیدند و همچنین مراتب سپاس و قدردانی خویش را از خانواده‌های آسیب‌دیده از خشونت‌های این سال‌ها یک بار دیگراعلام نماییم. ایثار این عزیزان الگویی است برای آنکه در امید به رسیدن به زندگی بهتر، هرگز صبر را فراموش نکنیم و همواره به یاد داشته باشیم که راه دشوار آزادی جز با استقامت، صبر و ایثار طی نخواهد شد.

شورای هماهنگی راه سبز امید

۲۵ خرداد ۱۳۹۲iran#
iranscope#

بايگانی وبلاگ