پنجشنبه، مرداد ۲۰، ۱۳۹۰

گرامیداشت حشمت الله طبرزدی، علی بهزادیان نژاد و مهدی اقبال، در دهمین روز ماه رمضان


گرامیداشت حشمت الله طبرزدی، علی بهزادیان نژاد و مهدی اقبال، در دهمین روز ماه رمضان
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۰, ساعت ۰:۲۷
http://www.rahesabz.net/story/41024/

جــرس: جوانان اصلاح طلبِ مبتکرِ نامگذاری روزهای ماه رمضان به نام اسرای جنبش، روز دهم ماه رمضان را به نام حشمت الله طبرزدی، علی بهزادیان نژاد و مهدی اقبال، سه فعال سیاسی و مطبوعاتیِ محبوس نامگذاری کردند.

طی روزهای گذشته و در نه روز اول ماه رمضان، گروه دیگری از زندانیان سیاسی و مطبوعاتی مورد ارج گزاری و یادآوری قرار گرفتند.

بنا به گزارش های رسیده به جرس، در گرامیداشت روز نوزدهم امرداد ماه و دهمین روز ماه رمضان، پیرامون حشمت الله طبرزدی، علی بهزادیان نژاد و مهدی اقبال آمده است:

حشمت اله طبرزدی

حشمت اله طبرزدی، ۵۳ ساله، روزنامه نگار و رهبر جبهه دموکراتیک ایران، در دی ماه ۱۳۸۸ در خانه شخصی خود در تهران توسط چهار نفر که حکم بازداشت وی را در دست داشتند و از دفتر دادستانی کل کشور مامور بودند، دستگیر شد .

وی پس از دستگیری، ابتدا به زندان اوین و سپس در اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ به زندان رجائی شهر کرج منتقل شد. او در جریان محاکمه اش در دادگاه اظهار داشت که مورد ضرب و شتم قرار گرفته و تحت فشار و شکنجه های فراوان، وادار به «اقرار» به دریافت پول از خارج از کشور شده است .

به گزارش منابع حقوق بشری، خانواده حشمت اله طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران از وضعیت وخیم جسمی این روزنامه نگار زندانی در زندان رجایی شهر کرج خبر دادند .

حشمت الله طبرزدی که یک روز پس از حوادث عاشورای سال ۱۳۸۸ بازداشت شده، از آن تاریخ تا کنون بدون حتی یک روز مرخصی در زندان به سر می برد .

علی بهزادیان‏ نژاد

علی بهزادیان‏ نژاد در روزهای ابتدایی پس از انتخابات دستگیر و به خاطر «کامنت‌های» مخاطبانش در دادگاه به شش سال زندان محکوم شد.

علی بهزادیان‏ نژاد، متخصص برنامه‌نویسی عضو ستاد میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ در ایران بود.

وی در هنگام انتخابات ریاست جمهوری دهم، مدیریت یکی از سایت‌های اینترنتی حامی میرحسین موسوی را نیز برعهده داشت.
بهزادیان نژاد هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‏برد و مسئولان قضایی با انتقال علی بهزادیان نژاد به زندان مشهد مخالفت می کنند.

این وبلاگ نویس با اینکه بارها درخواست انتقال به زندان مشهد را کرده تا دست کم به خانواده اش نزدیک باشد و هر هفته با آنها ملاقات کند اما هر بار با این درخواست وی هم مخالفت می شود.

علی بهزادیان نژاد، برادرزاده قربان بهزادیان نژاد، رییس ستاد انتخاباتی مهندس میر حسین موسوی است.

مهدی کریمیان اقبال

مهدی کریمیان اقبال از اعضای جبهه مشارکت است که آبان ماه سال ٨٨ بازداشت شد و به دلیل حضور در برنامه های مذهبی دارالزهرا و قرائت اشعاری در پاسداشت شهدای جنبش سبز به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد.

مهدی اقبال که بعد از حوادث انتخابات شب های جمعه در حسینیه دارالزهرا برای آرامش خانواده های زندانیان سیاسی دعای کمیل قرائت می کرد، ابتدا به جرم نوشتن شعار مرگ بر روسیه روی دیوار سفارت روسیه، بازداشت و بعد از مدت ها بازجویی و شکنجه روحی به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

در تاریخ اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ حکم چهار سال حبس تعزیری برای مهدی کریمیان اقبال در دادگاه تجدیدنظر تاییدشد، که دو سال از این حکم به اتهام “توهین به رهبری” برای وی صادر شده است.

این گزارش حاکی از آن است که مهدی اقبال که در مدت حبس خود همچون دوران پیش از حبسش که با صدای پرصلابتش گرما بخش محافل اصلاح طلبان از جمله در مناسبت های مذهبی بود، در زندان نیز با خواندن دعا و مرثیه و نیز تصنیف ها و آوازهای ماندگار ایرانی، روحیه بخش هم بندیان خود است.


iran#


iran#

بايگانی وبلاگ