دوشنبه، مرداد ۲۴، ۱۳۹۰

ظهورسیاره میمون ها یک بار دیگر رکورد فروش گیشه سینماها را شکست!


ظهورسیاره میمون ها یک بار دیگر رکورد فروش گیشه سینماها را شکست!
http://www.voanews.com/persian/news/arts/Apesboxofficesuccess-2011-8-15-127753778.html

علیرغم آغاز نمایش چهار فیلم تازه درآخرهفته ای که گذشت، فیلم «ظهورسیاره میمون ها» برای دومین هفته پیاپی درصدر فهرست فیلم های پرفروش قرار گرفت.

پس از فروش غیرمنتظره فیلم «ظهورسیاره میمون ها» در نخستین دو روز گشایش آن درهفته گذشته، این بار این فیلم علمی تخیلی با جلوه های ویژه چشمگیر و بازی های دیجیتالی، با یک کاهش پنجاه درصدی فروش گیشه نسبت به هفته اول آغاز نمایش، یک بار دیگر توانست با بیش از ٢٧ میلیون دلار عنوان پرفروش ترین فیلم آخر هفته را به دست آورد. بنا برگزارش شرکت تهیه و پخش فیلم «فاکس قرن بیستم» ، عواید فروش گیشه فیلم «ظهور سیاره میمون ها» درآمریکای شمالی تا این تاریخ به مبلغی بیش از ١٠٤ میلیون دلار می رسد.

فیلم «سیاره میمون ها» به کارگردانی روپرت وایات و بازیگری جیمزفرانکو، فریدا پینتو، برایان کاکس و جان لیتگو، در ٦٢٣٨ سینما در ٤٠ کشور جهان بیش از ٤٠ میلیون دلار فروش گیشه داشته است. فروش این فیلم در سطح بین المللی مجموعا به ٧٥ میلیون دلار می رسد.

ازمیان چهارفیلم تازه ای که در آخرهفته گذشته اکران شد، فیلم درام «کمک» The Help درباره مسائل نژادی در آمریکای دهه پنجاه میلادی، فروشی خارج از انتظار داشت و با ٢٥.٥ میلیون دلار در رده دوم پرفروش ها پس از«سیاره میمون ها» قرار گرفت.

فیلم «کمک» که تبلیغات زیادی دراطراف موضوع آن انجام شده است، زندگی سه زن مرفه و سفید پوست از ساکنان ایالت میسی سی پی و خدمتکاران سیاه پوست آن ها را در اوج دوران تعصبات نژادی آمریکا نشان می دهد.

فیلم با یک بودجه ٢٥ میلیون دلاری با شرکت «اما استون» ستاره نوظهور سینمای هالیوود ساخته شده است و بازیگران دیگر آن «ویولا دیویس» و «دالاس هاوارد» هستند.

با این احوال، پنجمین فیلم از مجموعه سینمایی و وحشت آور «مقصد نهایی» Final Destination به کارگردانی استیول کویل درباره نوجوانانی که دریک حادثه شکستن پل می کوشند تا با مرگ مقابله کنند با بیش از ١٨ میلیون دلار در مقام سومین فیلم پرفروش هفته در آمریکای شمالی قرار گرفت.

فیلم سه بعدی«اسمورف ها»، انیمیشنی درباره مخلوقات آبی پوش کارتونی از محصولات استودیوی سونی که در این سومین هفته اکران ، بیش از ١٣ میلیون دلار فروش داشته است توانست در رده چهارم فیلم های پرفروش این هفته قرار بگیرد. فیلم «اسمورف ها» در سطح بین المللی نیز فروش چشمگیری بالغ بر ٦٠ میلیون دلار داشته است.

فیلم کمدی «سی دقیقه یا کمتر» Thirty Minutes Or Less با بازی بازیگر جوان، جسی آیزنبرگ با بیش از ١٣ میلیون دلار فروش، درمقام پنجم فیلم های پرفروش هفته قرار گرفت. این فیلم را «روبین فلیشر» کارگردانی کرده است و درباره دو عضو گنگ های خیابانی است که با ربودن یک پسر بی گناه و بستن یک بمب ساعتی به سینه او می کوشند تا دست به عملیات سرقت بانک بزنند.

با این احوال فیلم سه بعدی و موزیکال «گلی» Glee به کارگردان «کوین تنکرون» که انتظار می رفت بخاطر محبوبیت سریال های تلویزیونی به همین نام فروش قابل توجهی داشته باشد، به عنوان چهارمین فیلم تازه اکران شده در آخر هفته گذشته نتوانست در فهرست ده فیلم پرفروش آخر هفته قرار بگیرد و با فروشی کم تر از ٦ میلیون دلار در رده یازدهم قرار گرفت.

فیلم زنانه «کمک» تا این لحظه درمقایسه با فیلم های دیگری از این نوع که برای تماشاگران زن درنظرگرفته می شود فروش خارق العاده ای داشته است. سال گذشته فیلم «بخور، دعا کن و عشق بورز» Eat, Pray & Love با بازی «جولیا رابرتز» براساس کتاب پرفروشی به همین نام با ٢٣ میلیون دلار فروش کار خود را آغاز کرد و در نهایت به ٢٠٤ میلیون دلار فروش در سطح بین المللی رسید. فیلم دیگری از همین ژانر زنانه به نام «جولی و جولیا» با شرکت مریل استریپ در سال ٢٠٠٩ نتوانست بیش از ٢٠ میلیون دلار فروش اولیه داشته باشد و فروش کل آن نیز درحدود ١٢٩ میلیون دلار بود.
iran#

بايگانی وبلاگ