چهارشنبه، آذر ۱۱، ۱۳۹۴

چرا باید امروز از حقوق مساوی برای همجنسگرایان دفاع کرد

چرا باید امروز از حقوق مساوی برای همجنسگرایان دفاع کرد
 
امروز گزارشی از پرتاب دو مرد همجنسگرا توسط داعش از بالای ساختمان هتلی چهار طبقه در شهر پالمیرا در سوریه منتشر شده است. آنچه گزارش را دهشتناکتر می کند برخورد خانواده مقتولین و مردم با این جنایت است (1).
 
البته بحث حقوق در دولت سکولار موضوع قانون کشور است و ربطی به مذهب کسی ندارد، اما اگر رهبران سیاسی و مدنی که خواستار دولتی سکولار در ایران هستند در این مورد سکوت کنند، از کجا معلوم که از حقوق مساوی برای همجنسگرایان حمایت می کنند یا نه (2).
 
مجازات پرتاب از صخره نه تنها در برخی احادیث مورد حمایت اهل تسنن دیده می شود بلکه در توضیح المسائل آیت الله العظمی سید حسین طباطبایی بروجردی نیز آمده و مبنای فکری مردمی است که از این اقدام جنایتکارانه حمایت می کنند، کاری که نظیر زنده بگور کردن دختران پیش از اسلام است و در مورد انسانهایی انجام می شود که همجنسگرا متولد شده اند. البته برخی مقامات قضایی ایران می گویند که اگر فرد همجنسگرا باشد اما به آن عمل نکند چنین مجازاتی برای او در نظر گرفته نشده که مثل آن است که قانونی بگذاریم و رابطه دگرجنسگرایان را با جنس مخالف مستوجب اعدام کنیم و بگوییم صرفاً دگرجنسگرا بودن جرم نیست. همه اینگونه قوانین ناقض حقوق مساوی انسانها است.
 
آنهایی که هنوز فکر می کنند موضوع رفتار با همجنسگرایان در ایران را باید به بعد از ایجاد دولت دموکراتیک محول کرد اشتباه می کنند و نمی بینند که حضور پررنگ جریان اسلامگرا در منطقه خاورمیانه، چه افراطی چه اصلاح طلب، موضع گیری روشن برای حقوق مساوی در قانون را برای همجنسگرایان به الویت نیروهای مترقی و دموکرات تبدیل کرده است.

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

سام قندچی، ناشر و سردبير ایرانسکوپ
http://iranscope.blogspot.com
http://www.iranscope.com
http://www.ghandchi.com
یازدهم آذر ماه 1394
Dec 2, 2015

پانویس:

1. Islamic State group targets gays with brutal public killings
http://news.yahoo.com/islamic-state-group-targets-gays-055601285.html
 
2. آقای ادیب برومند موضع جبهه ملی درباره حق ازدواج همجنسگرایان چیست؟
http://www.ghandchi.com/856-jebhe-homosexuals.htm
 
 
متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

 


----------------------
http://www.iranscope.com

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

بايگانی وبلاگ