پنجشنبه، تیر ۱۶، ۱۳۹۰

حسین رونقی، وبلاگ نویس زندانی، در زندان دچار تشنج شد


حسین رونقی، وبلاگ نویس زندانی، در زندان دچار تشنج شد
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۰, ساعت ۱:۴۷
http://www.rahesabz.net/story/39611/

جــرس: بنا به گزارش منابع حقوق بشری، حسین رونقی ملکی زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین که از بیماری کلیوی رنج می‌برد، در طی دو روز گذشته دوبار دچار تشنج شده است.

به گزارش هرانا، این وبلاگ نویس زندانی، به دلیل نامعلومی دوبار دچار تشنج شده است و مسئولین زندان تا کنون اقدامی موثری برای انتقال وی به بیمارستان و یافتن علت آن انجام نداده‌اند.

بر اساس این گزارش، همبندیان این زندانی، تشنج را توام با حمله قلبی تشخیص داده‌اند.

خانواده این زندانی به گزارشگر هرانا اعلام داشتند اطلاعی از وضعیت اخیر فرزندشان ندارند و در آخرین اقدام قانونی برای تدوام درمان وی در خارج از زندان دادستانی بر اساس گزارش پزشکی قانونی با مرخصی ۴۰ روزه وی موافقت کرده است.

نزدیکان این زندانی می‌گویند علی رغم موافقت دادستانی وزارت اطلاعات با صدور مرخصی برای این زندانی بیمار مخالفت کرده است.

حسین رونقی ملکی که به تازگی و دو بار جهت انجام عمل جراجی کلیه به بیمارستان منتقل شده است برای تداوم درمان بیماری‌اش می‌بایست در محیط مناسب استراحت کند.

گفتنی است حسین رونقی ملکی وبلاگ‌نویسی است که از تاریخ ۲۲ آذر ماه سال ۱۳۸۸ در زندان به سر می‌برد و تا به امروز حق استفاده از مرخصی را نداشته است. چهاردهم تیر ماه این وبلاگ‌نویس دومین تولدش را در زندان اوین می‌گذارد. این در حالی است که وی همچنان از بیماری در زندان رنج می‌برد و مسئولین قضایی و نهادهای امنیتی با مرخصی استعلاجی وی مخالفت می‌کنند.

روز گذشته رهانا گزارش داده بود که پدر و مادر این زندانی سیاسی طی ۱۸ ماهه گذشته برای ملاقات و پیگیری وضعیت فرزندشان هر هفته و به صورت مداوم از شهر ملکان در نزدیکی تبریز تا تهران مسافرت می‌کنند و مجبور هستند برای ۲۰ دقیقه ملاقات این مسافت طولانی را سفر کنند.


iran#

بايگانی وبلاگ