چهارشنبه، مرداد ۰۵، ۱۳۹۰

جرس-مخالفت مقامات امنیتی – قضایی با مرخصی استعلاجی حسین رونقی ملکی


جرس-مخالفت مقامات امنیتی – قضایی با مرخصی استعلاجی حسین رونقی ملکی
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۰, ساعت ۱:۵۶
http://www.rahesabz.net/story/40472/

جــرس: مسئولین قضایی و نهادهای امنیتی بار دیگر با مرخصی حسین رونقی ملکی وبلاگ‌نویس زندانی، مخالفت کرده و وضعیت وخیم جسمانی وی را "بهانه عنوان کردند.

حسین رونقی ملکی وبلاگ‌نویس و فعال حقوق بشر که از آذر ماه سال ۱۳۸۸ در زندان به سر می‌برد بار دیگر و برای چندمین بار با درخواست مرخصی‌اش از زندان مخالفت شده است.

به گزارش رهانا، مسئولین قضایی و نهادهای امنیتی درخواست مرخصی استعلاجی برای این وبلاگ‌نویس را که به خاطر بیماری‌اش ارائه شده را "بهانه" عنوان کرده و با مرخصی او مخالفت می‌کنند.

این در حالی است که پزشکی قانونی تأیید کرده است که وی نیاز به مرخصی استعلاجی داشته و در طول ماه‌های گذشته نیز وی دوبار در بیمارستان مورد عمل جراحی سنگین قرار گرفته است.

همچنین این در حالی است که رونقی ملکی با گذشت نزدیک به ۲۰ ماه از بازداشت، وی تا کنون از حق مرخصی استفاده نکرده است و در تمام این مدت در زندان بوده است.

حسین رونقی ملکی وبلاگ نویس که از وضعیت بد جسمی و بیماری کلیوی در زندان اوین رنج می‌برد، پیشتر طی نامه‌ای به عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران نوشته بود که "هر چند تاکنون در برابر حکم ناعادلانه دادگاه سکوت کرده‌ام اما این بار به حکم وجدان و عقل در برابر به خطر افتادن سلامتی‌ام سکوت نمی‌کنم."

حسین رونقی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی به ۱۵ سال زندان محکوم شده است. این حکم در دادگاه تجدیدنظر به تأیید رسیده و وی هم اکنون دوران محکومیت خود را در بند ۳۵۰ زندان اوین سپری می‌کند.


iran#

بايگانی وبلاگ