پنجشنبه، تیر ۳۰، ۱۳۹۰

کره جنوبی کتاب های درسی خود را ديجيتال می کند

کره جنوبی کتاب های درسی خود را ديجيتال می کند
http://www.voanews.com/persian/news/Skorea_DigitalTextbooks-2011-07-21-125940033.html
کتابچه های درسی کامپيوتری در کره جنوبی جايگزين کتاب های درسی کاغذی می شوند. اين تعويض بخشی از برنامه چند صد ميليون دلاری دولت کره جنوبی است که قصد دارد انقلابی کامپيوتری در آن کشور آغاز کند.
در کلاس درس کوچک و ساکتی که در يک منطقه روستايی کره جنوبی واقع شده است، توجه کودکان دبستانی متمرکز بر درسی است که به آنها تدريس می شود. اين کلاس کوچک، بخشی از برنامه گسترده آموزش و پرورش کره جنوبی است.
چهارمين اقتصاد بزرگ آسيا، يک بودجه نيم ميليارد دلاری را به برنامه تعويض کتاب های درسی کاغذی با برنامه های کامپيوتری، اختصاص داده است.
فرانسه، سنگاپور و ژاپن از ديگر کشورهايی هستند که در رقابت برای تاسيس کلاس های درسی الکترونيکی، شرکت دارند. اما کره جنوبی معتقد است در اين رقابت از مزيتی برخوردار است که کشورهای ديگر فاقد آن هستند و آن نيزداشتن کودکانی است که زيرک ترين کاربران اينترنتی جهان توصيف شده اند.
بر اساس يک تحقيق سال ۲۰۰۹ سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، در ميان کودکان ۱۵ ساله کشورهای مختلف کودکان کره جنوبی، بيش از کودکان ديگر توانايی جذب اطلاعات از دستگاههای ديجيتال را دارند. رتبه دوم اين رقابت ها را کودکان استراليايی از آن خود کردند اما آنها نيز با تفاوت بسياری در رتبه دوم قرار گرفتند.
کتاب های کامپيوتری به معلمان اجازه می دهد دسترسی گسترده ای به اطلاعات و تصاوير مختلف از گوشه و کنار جهان داشته باشند و توجه کودکان را بر موضوع درسی جلب و حفظ کنند.
لی سنگ-هيوب، يک کودک يازده ساله می گويد : «ياد گرفتن آزمايش های علمی که با تماشای اين ويديوها ياد می گيريم راحت است و لذت بخش.»
جنگ وو-دم دوازده ساله می گويد: «برام سخته کتاب های کاغذی بخونم و اونجوری ياد بگيريم. کتاب های کامپيوتری جالب ترن و خوندشون کيف داره...»
در حال حاضر۶۰ مدرسه ابتدايی، راهنمايی و دبيرستان در کره جنوبی از کتاب های کامپيوتری استفاده می کنند. کره جنوبی مصمم است در انقلاب گسترش کتاب های درسی کامپيوتری از کشورهای ديگر پيشی بگيرد.
درحالی که ۸۰ درصد خانواده های کره جنوبی به اينترنت سريع دسترسی دارند، اين دسترس گسترده به اينترنت با مشکلاتی نيز همراه بوده است. بنا به آمار دولتی کره جنوبی ۱۲ درصد کل جمعيت دانش آموزان اين کشور به اينترنت معتاد هستند.
اينکه اينترنت در نهايت به آموزش بيشتر دانش آموزان کمک خواهد کرد يا خير سوالی است که جوابش در سالهای آينده مشخص می شود. اما سرمايه گذاری عظيم دولت کره جنوبی حاکی از اميد بالای آن کشور به مثبت بودنِ پاسخ است.iran#

بايگانی وبلاگ