جمعه، مرداد ۰۷، ۱۳۹۰

حسین رونقی ملکی


حسین رونقی ملکی
شنبه, ۰۸ مرداد ۱۳۹۰
http://www.daneshjoonews.com/vijeh/daneshjooyandarzendan/8627-1390-05-07-23-18-25.html


سین رونقی ملکی، دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد اراک، در ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۸ در منزل پدری اش در شهر ملکان تبریز، به همراه برادرش بازداشت شد.

حسین رونقی ملکی، وبلاگ نویس، یک روز پس از بازداشت به بند ۲ الف در زندان اوین منتقل شد و تحت فشارهایی شدید برای اخذ اعترافات تلویزیونی قرار گرفت. وی عضوی از گروه ضد فیلترینگ "ایران پراکسی" بود که تلاش های گسترده ای در زمینه مبارزه با سانسور در فضای اینترنتی ایران انجام داد. وی همچنین با نام مستعار بابک خرمدین در بین وبلاگ نویسان شناخته می شود.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی پیرعباسی، در مهرماه ١٣٨٩ وی را به اتهام «عضویت در شبکه ایران پراکسی، توهین به رهبری و رئیس جمهوری از طریق وبلاگ نویسی» به ١٥ سال حبس تعزیری محکوم نمود. شعبه ٥٤ دادگاه تجدید نظر نیز این حکم را عینا تایید کرد.

حسین رونقی ملکی در حالی دومین سال بازداشت خود را در بند ٣٥٠ زندان اوین می گذراند که از بیماری نارسایی و عفونت کلیه رنج می برد. چندی پیش پدر این دانشجوی زندانی در گفتگو با خبرگزاری ها از وخامت حال وی در زندان خبر داده بود، به گونه ای که هم اکنون ٨٠ درصد کلیه چپ و ٢٠درصد کلیه راستش از کار افتاده است.


iran#

بايگانی وبلاگ