پنجشنبه، تیر ۱۶، ۱۳۹۰

سارق نقاشی دزیده شده پیکاسو از گالری سن فرانسیسکو دستگیر شد


سارق نقاشی دزیده شده پیکاسو از گالری سن فرانسیسکو دستگیر شد
http://www.voanews.com/persian/news/arts/picasso2011-7-7-125167804.html

پس از دزدیده شدن یکی از گران قیمت ترین طرح های پابلو پیکاسو، نقاش شهیر اسپانیایی ازیک گالری در سن فرانسیسکو در روز سه شنبه گذشته، مرد سی ساله ای از اهالی شهر«هوبوکن» نیوجرسی به اتهام انجام این سرقت دستگیر شد.

این مرد بنا برگفته پلیس شهر سن فرانسیسکو در روز واقعه با عینک دودی وارد گالری دراین شهر شد و زمانی که نمایشگاه به روی عموم باز بود طرح معروفی به نام «تت دو فم» (سر یک زن) را از نمایشگاه خارج کرد و سوار بر تاکسی از محل گریخت.

بنا برگزارش روزنامه «سن فرانسیسکو کرونیکل» مارک لوگو ساکن ایالت نیوجرسی در رابطه با این سرقت دستگیر شده است.

لوگو درحال حاضر به اتهام دزدی یک اثر هنری در بازداشت به سر می برد. او هم چنین متهم به پنهان ساختن این اثر و همراه داشتن مقادیری مواد مخدر می باشد. بنا بر همین گزارش روزنامه سن فرانسیسکو کرونیکل، وثیقه ای که برای آزاد ساختن متهم قرار داده شده بالغ بر٥ میلیون دلار می باشد.

دراین گزارش هم چنین آمده است که لوگو که روز چهارم جولای وارد شهر سن فرانسیسکو شده است، پس از سرقت طرح «سر یک زن» پیکاسو در خانه یکی از دوستانش دستگیر شده است. اما طرح مذکور بازیافته شده و قرار است تا به گالری بازگردانده شود.

بنا بر گزارش سن فرانسیسکو کرونیکل «کارآگاهان پلیس طرح دزدی شده پیکاسو را بدون قاب در یکی از اطاق های هتل «پالومار» در جنوب محله «مارکت» سن فرانسیسکو پیدا کرده اند. جایی که لوگو از روز ورود به شهر تا زمان دستگیری در آن جا اقامت داشته است. پلیس براین باور است که سارق به تنهایی دست به این سرقت زده است و درنظر داشته است تا این قطعه هنری که به مبلغ ٢٠٠ هزار دلار به فروش گذاشته شده است را به آدرس شخص یا اشخاص نامعلومی ارسال کند.»


iran#

بايگانی وبلاگ