سه‌شنبه، اردیبهشت ۰۶، ۱۳۹۰

علی طبرزدی: زندانيان خواستار آن هستند که گزارشگر ويژه سازمان ملل وضعيت زندان را ببيند، کمپين بين المللی حقوق بشر


پسر حشمت الله طبرزدی: زندانيان خواستار آن هستند که گزارشگر ويژه سازمان ملل وضعيت زندان را ببيند، کمپين بين المللی حقوق بشر
http://news.gooya.com/politics/archives/2011/04/120979.php

به دنبال اعتصاب غذای زندانيان سياسی زندان رجايی شهر کرج ، علی طبرزدی، فرزند حشمت الله طبرزدی با اشاره به اينکه پدرش در ملاقات اخير به او درباره پيوستن گروه کثيری از زندانيان سياسی به اين اعتصاب خبرداده است به کمپين بين المللی حقوق بشر در ايران گفت: « پدرم که پنجشنبه هفته گذشته با او ملاقات کابينی داشتم گفت زندانيان سياسی در هر سنی به اين اعتصاب پيوسته اند و آن را به شکل دست جمعی دنبال می کنند. او گفت که هفته اول اعتصاب غذا يک روز بوده ، هفته دوم دو روز ، هفته سوم سه روز ، و همين طور هر هفته بر تعداد روزهايش بيشتر می شود و اين اعتصاب ادامه خواهد داشت تا به تغيير وضعيت آنها در زندان توجه شود.»

علی طبرزدی گفت: « پدرم به من گفت احتمال دارد که آنها را به بندی موسوم به “جزيره” منتقل کنند، در اين بند ارتباط زندانيان سياسی با زندانيان ديگر زندان قطع خواهد شد و مثل اينکه حتی ارتباط مسولان زندان نيز به آن بند کمتر می شود و يک جور حالت زندان در زندان مضاعف را دارد.»

پسر حشمت الله طبرزدی ، زندانی عقيدتی در خصوص خواسته های پدرش و ديگر زندانيان سياسی اعتصاب کننده گفت: « در حال حاضر مهمترين خواسته های آنها رسيدگی به وضعيت بهداشتی، بهداری و غذايشان است. آنها کتابخانه يا ورزشگاه هم ندارند.آنها خواستار گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل هستند تا اوضاع زندانيان را ببيند. آنها در خصوص نحوه ملاقات ها و اتفاقی های که در اين مدت بر سر خانواده هايشان نيز آمده معترض هستند.»

اعتصاب غذای زندانيان سياسی رجايی شهر کرج در حالی صورت می گيرد که اکثر آنها بارها در طول بازداشت شان دست به اعتصاب زده اند ، حال جسمی شان مناسب نيست و در طول بازداشت نيز غذای مقوی و سالم مصرف نکرده اند و به اين ترتيب تهديدی جدی برای سلامتی شان است. در ميان آنها منصور اسانلو، دچار بيماری حاد قلبی است ، عيسی سحرخيز که ديگر قادر به راه رفتن درست نيست، رسول بداقی و مجيد توکلی که اخيرا مورد ضرب و شتم مسولان زندان قرار گرفته اند.

علی طبرزدی با اشاره به اينکه درحال حاضر فقط بايد حرف زد و خبر رسانی کرد تا مسولان موظف به تغيير شوند، گفت: ملاقات کابينی کوچکترين روزنه ارتباطی ما با اوضاع زندانيان مان است. پدرم اين هفته که به ديدنش رفتم خيلی ناراحت بود چون مادر پيرش را ديده بود که با ويلچر و با وضعيت خيلی بدی به ديدنش رفته است. مادربزرگ من پس از مدت ها که به پدرم مرخصی ندادند بالاخره خودش با ويلچر به ديدنش رفت و به تنهايی مسافت طولانی از در ورودی زندان تا محل ملاقات را طی کرده بود. پدرم از اين ناراحت بود که چرا به او کمک نشده است، بهرحال شايد مسولان از ديدن چنين صحنه های لذت می برند.
حشمت‌الله طبرزدی ۶ دی ماه ۱۳۸۸ و به فاصله کوتاهی از حوادث اين روز عاشورا بازداشت و به سلول‌های انفرادی بندهای امنيتی ۲۰۹ و ۲۴۰ زندان اوين منتقل و تحت بازجويی و شکنجه قرار گرفت. او پس از انتقال به بند عمومی زندان اوين، در ارديبهشت‌ ماه امسال، همزمان با اعتراض به اعدام پنج زندانی سياسی از جمله فرزاد کمانگر معلم کرد، به زندان رجايی‌شهر کرج تبعيد شد.
iran#

بايگانی وبلاگ