جمعه، اردیبهشت ۰۹، ۱۳۹۰

سیامک پورزند خاموش شد


سیامک پورزند خاموش شد
10 اردیبهشت 1390
http://1million4equality.info/spip.php?article7713

تغییر برای برابری : سیامک پورزند، روزنامه نگار با سابقه و فعال سیاسی، در تهران بدون حضور همسرو فرزندانش در 80 سالگی درگذشت. او همسر مهرانگیز کار، حقوقدان و از فعالان مدافع حقوق زنان در ایران بود. سیامک پورزند، در سال 1380 در تهران بازداشت و به 11 سال زندان محکوم شده بود. به گزارش سازمان عفو بین الملل، او زیر فشار بازجویان، ناچار به اعتراف نمایشی در تلویزیون جمهوری اسلامی شد..سیامک پورزند،مدتی طولانی در زندان انفرادی به سر برد و علیرغم اینکه مسوولان قضایی ایران به اتحادیه اروپا تعهد داده بودند که وی را به عنوان اولین نفر از فهرست ده نفر زندانیان سیاسی که باید آزاد شود، آزاد کنند از انجام این کار سر باز زد.

سیامک پورزند به دلیل آسیب های ناشی از زندان و بازجویی و دوری از خانواده به شدت بیمار بود ، تلاش های بی وقفه مهرانگیزکار و فرزندانش لیلی و آزاده که هر سه در خارج از ایران هستند نیز برای دریافت اجازه خروج او از کشور بی نتیجه ماند. به گزارش بی بی سی آنها در درسال های اخیر خواهان امان نامه از مقام های جمهوری اسلامی بودند تا برای دیدار با پدرشان به تهران بروند اما درخواست شان برآورده نشد وپدر، چشم انتظار فرزندان درگذشت. سیامک پورزند سند زنده ای از جفا و بی عدالتی بر سرمایه های این کشور بود. یادش گرامی باد.

تغییر برای برابری فقدان یکی از سرمایه های مطبوعاتی کشور را به همسر مقاوم او مهرانگیز کار و فرزندانشان لیلی و آزاده و بنقشه تسلیت می گوید.


iran#

بايگانی وبلاگ