جمعه، اسفند ۲۱، ۱۳۹۴

درباره وضعیت زینب جلالیان

درباره وضعیت زینب جلالیان   http://iranscope.blogspot.com/2016/03/blog-post_11.html
 
روز گذشته عدالت_برای_ایران گزارشی در مورد وضعیت خانم زینب جلالیان در زندان خوی منتشر کرده است که توصیه می کنم همه خوانندگان دقیق بخوانند و این رفتارهای ضد انسانی قوه قضاییه جمهوری اسلامی را ببینند که هنوز در زمان دولت اعتدال آقای حسن روحانی و به رغم انتخابات مجلسی که اعتدال گرایان و اصلاح طلبان به پیروزی های چشمگیر رسیده اند، همچنان ادامه دارد (1).
 
دفاع از حقوق بشر زینب جلالیان کاری شایسته است جدا از آنکه خانم جلالیان عضو پژاک بوده اند یا نه. اما در عین حال لازم است درباره سوء استفاده های گروه پژاک از فرزندان این سرزمین که خواستار کردستان و ایرانی بهتر هستند، توضیح داد.
 
فرزاد کمانگر معلم کرد از فعالان سیاسی در کردستان بود که هیچگاه عضو پژاک نبود و اصلاً فعالیتها و نظراتش نمی توانست با آن گروه تروریستی پ کا کا که از کردستان ترکیه آمده و در ایران شعبه زده، شباهتی داشته باشد. اما چون برادر فرزاد کمانگر از اعضای پژاک بود، نه تنها فرزاد از سوی رژیم با این برچسب اعدام شد بلکه پژاک نیز به دروغ فرزاد را پس از اعدام از اعضای خود معرفی کرد. فرزاد کمانگر در دادگاه اعلام کرد که عضو هيچ گروهی نيست و آنقدر هم شجاع بود که همانطور که خود در دادگاه گفت اگر غير آن بود می گفت و از آن سازمان دفاع می کرد. در همان اولین سال پس از جنبش سبز مفصل در این باره بحث شد (2).
 
در زمان رژیم شاه نیز گروه های مخالفی بودند که تاریک اندیش و جنایتکار بودند، با این حال اپوزیسیون به درستی از حقوق بشر زندانیان آنها حمایت کرد، هرچند بعد از انقلاب همین جریانات شکنجه گران تازه اوین شدند. با اینحال دفاع از حقوق بشر آن انسانها کار غلطی نبود، اما نبایستی در عین دفاع از حقوق بشر اعضای چنین گروه ها در مورد جنایات این جریانات و سوء استفاده آنها از احساسات پاک اعضا و هوادارانشان، سکوت کرد.
 
به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

سام قندچی، ناشر و سردبیر ایرانسکوپ
http://www.ghandchi.com
بیست و یکم اسفند ماه 1394
March 11, 2016
 
پانویس:
 
1. گزارش عدالت برای ایران درباره وضعیت زینب جلالیان
 
Report of Justice_for_Iran about the situation of Zeynab Jalaliyan
 
2. پيشنهادی برای انتخاب نامزد رياست جمهوری 1392
http://www.ghandchi.com/629-nominee1392.htm 
 
 
متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

 
 

----------------------

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

بايگانی وبلاگ