یکشنبه، بهمن ۱۱، ۱۳۹۴

حشمت طبرزدی: کارزاری برای عمل به اعلامیه جهانی حقوق بشر

حشمت طبرزدی: کارزاری برای عمل به اعلامیه جهانی حقوق بشر
http://iranscope.blogspot.com/2016/01/blog-post_232.html

در گفتگو با خبرنگار كمپين مطرح شد؛
تاكيد "طبرزدى" بر اتحاد مخالفان رژيم/ ترسيم "نقشه راه" انتخابات آزاد در مقابل انتصابات

"حشمت اله طبرزدى" سخنگوى تشكل فراگير "همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران" هدف از آغاز فاز دوم بزرگترين كمپين حقوق بشرى را "متحد كردن مخالفان رژيم" و ترسيم "نقشه راه" براى برگزارى انتخابات آزاد و دموكراتيك به جاى انتصابات دانست و تاكيد كرد: در اين مسير و در نخستين گام، نظارت استصوابى بى اعتبار اعلام و تاكيد شد كه صلاحيت كانديداها بايد توسط مردم و نه حكومت ، تاييد شود.
بزرگترين كمپين حقوق بشري كه سال گذشته در آستانه روز جهاني حقوق بشر با امضاي ٢٣ نفر از زندانيان سياسي و عقيدتي زندان رجايي شهر آغاز شده، با استقبال گسترده ايرانيان در سراسر دنيا مواجه شده است به نحوي كه تا كنون هزاران چهره سياسي و فرهنگي به اين كمپين پيوسته اند.
طبرزدى در گفتگو با خبرنگار "بزرگترين كمپين حقوق بشرى" با اشاره به آغاز فاز دوم اين كمپين با محوريت تاكيد بر "حق انتخاب آزاد" به عنوان يكى از حقوق اساسى بشر، تصريح كرد: هدف از آغاز فاز دوم بزرگترين كمپين حقوق بشرى، گردآورى و متحد كردن مخالفان رژيم است.
سخنگوى تشكل سراسرى و فراگير "همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران" خاطرنشان كرد: ما از فرصت پیش آمده برای انتخابات استفاده می کنیم تا نشان دهیم که در دنیای مدرن، این رای هر فرد است که بیانگر خواست و اراده ی او براى تعیین سرنوشت است و هر فرد با رای خود دنیای مورد نظر خودش را می سازد و زندگی خودش و همنوعان و بلکه نسل های بعد را رقم می زند.
وى با اشاره به اينكه "رژیم سرکوبگر مذهبی حاکم بر ایران، از طریق اعمال دیکتاتوری و نقض سیستماتیک حقوق بشر، این حق را سلب کرده است"، افزود: رژيم با نظارت استصوابی و برگزاری انتصابات به جای انتخابات،عملا مانع از این می شود تا انتقال آرام قدرت صورت بگیرد و مردم بتوانند با رای آزاد خود، سرنوشت خود را در دست بگیرند.
طبرزدى كه نزديك به دو دهه از عمر خود را در زندان هاى مختلف جمهورى اسلامى سپرى كرده است و از بانيان اصلى بزرگترين كمپين حقوق بشرى است، يادآور شد كه کاندیداهای همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران با ثبت نام خود در پی نشان دادن یک نقشه راه به مردم ایران برای برگزاری انتخابات آزاد و دموکراتیک به جای انتصابات هستند.
وى تصريح كرد: نخستين گام این نقشه، بی اعتباری نظارت استصوابی واعلام این امر بسیار مهم بود که کاندیداها باید توسط مردم و نه حکومت، تایید صلاحیت شوند.
سخنگوى "همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران" ادامه داد: گام دوم از این نقشه راه این است که کاندیداهای تایید صلاحیت شده از سوی مردم، باید بتوانند با بهره گیری برابر از امکانات، به تبلیغ برنامه های خود بپردازند و هیچ نهاد حکومتی اعم از نظامی ها،روحانیون و رادیو و تلويزيون حکومتی حق ندارد به نفع فرد و جناح یا بر علیه کاندیداهای مردمی اقدام کند. این اقدامات حکومتی ها انتخابات آزاد و دموکراتیک را مخدوش کرده و ان را به سوی انتصابات بی اعتبار سوق داده است.
طبرزدى خاطرنشان كرد: بنابراین در دو گام اول از این نقشه راه تا کنون، کاندیداهای مردمی در برابر کاندیداهای حکومتی قرار دارند و ما تلاش می کنیم از مردم و مخالفین حکومت دعوت کنیم، به نفع کاندیداهای مردمی وارد کارزار تبلیغی شوند.
گفتنى است با استفاده از فناورى هاى روز و اينترنت، صندوق هاى موازى با صندوق هاى تحت اشغال رژيم ، براى ثبت آراى ايرانيان در اين آدرس اينترنتى در نظر گرفته شده است: www.rayazad.com
 
منبع: اینترنت

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

بايگانی وبلاگ