چهارشنبه، دی ۳۰، ۱۳۹۴

حشمت طبرزدى: آغاز فاز دوم بزرگترين كمپين حقوق بشرى

حشمت طبرزدى: آغاز فاز دوم بزرگترين كمپين حقوق بشرى
http://iranscope.blogspot.com/2016/01/blog-post_52.html

کارزار تلاش برای اجرای اعلامیه جهانی حقوق بشر در ایران
در گفتگو با بزرگترين كمپين حقوق بشرى مطرح شد؛

طبرزدى: آغاز فاز دوم بزرگترين كمپين حقوق بشرى/

دعوت از كانديداهاى مردمى براى ثبت نام در سايت انتخابات آزاد در مقابل انتصابات رژيم سركوبگر

"حشمت اله طبرزدى" سخنگوى تشكل فراگير "همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران" از آغاز فاز دوم بزرگترين كمپين حقوق بشرى خبر داد و با تاكيد بر "حق انتخاب آزاد" به عنوان يكى از حقوق اساسى بشر، از تمامى ايرانيان خواست تا ضمن پرهيز از حضور در انتخابات غير دموكراتيك رژيم ، در انتخابات دموكراتيك و أزادى كه مقدمات آن توسط آزاديخواهان ايران فراهم شده است ، شركت كنند.
بزرگترين كمپين حقوق بشري كه سال گذشته در آستانه روز جهاني حقوق بشر با امضاي ٢٣ نفر از زندانيان سياسي و عقيدتي زندان رجايي شهر آغاز شده، با استقبال گسترده ايرانيان در سراسر دنيا مواجه شده است به نحوي كه تا كنون هزاران چهره سياسي و فرهنگي به اين كمپين پيوسته اند.
طبرزدى كه نزديك به دو دهه از عمر خود را در زندان هاى مختلف جمهورى اسلامى سپرى كرده است و از بانيان اصلى اين كمپين حقوق بشرى بود، در فراخوانى كه به همراه ٢٢ زندانى سياسى و عقيدتى صادر كردند، از تمامى ايرانيان در داخل و خارج از كشور دعوت كردند كه با پيوستن به اين كمپين براى اجراى اعلاميه جهانى حقوق بشر و ميثاقين تلاش كنند.
اسامى ٢٣ زندانى سياسى و عقيدتى كه با فراخوان آنها ، سال گذشته بزرگترين كمپين حقوق بشرى كليد خورد به اين شرح است:
۱- حسن آشتیانی ۲- بهنام ابراهیم زده ۳- وحید اصغری ۴- رسول بداقی ۵- بهروز توکلی ۶- وحید تیز فهم ۷- لطیف حسینی ۸- افشین حيرتيان ۹- کیوان رحیمیان ۱۰- سعید رضایی ۱۱ شاهرخ زمانی‌ ۱۲- سید محمد سیف زاده ۱۳- ایقان شهیدی ۱۴- سیامک صدری ۱۵- حشمت اله طبرزدی۱۶- سعید عابدینی ۱۷- فرهاد فهندژ ۱۸- اصغر قطان ۱۹- سعید ماسوری ۲۰- کامران مرتضایی۲۱- فؤأد مقدّم ۲۲- اسدالله هادی ٢٣- عبدالفتاح سلطانى
سخنگوى تشكل فراگير "همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران" در گفتگو با خبرنگار "بزرگترين كمپين حقوق بشرى"، از آغاز فاز دوم بزرگترين كمپين حقوق بشرى خبر داد و تاكيد كرد: ما طبق اعلاميه جهانى حقوق بشر خواستار برگزارى انتخاباتى آزاد و دموكراتيك مى باشيم، انتخاباتى كه مقدمه تغيير رژيم و ايجاد يك حكومت سكولار و دموكراتيك مى باشد.
طبرزدى تصريح كرد كه هدف تشكل فراگير و سراسرى "همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران"، به چالش كشيدن انتخابات غير دموكراتيك رژيم و برگزارى يك انتخابات آزاد و دموكراتيك، موازى با آن است.
طبرزدى با بيان اينكه نظارت استصوابى و تاييد صلاحيت افراد توسط رژيم را قبول نداريم و آن را توهين به مردم مى دانيم، تصريح كرد: صلاحيت نامزدهاى انتخابات بايد توسط مردم تاييد شود.
وى از کاندیداهای رد صلاحیت شده توسط شوراى نگهبان رژيم و فعالان سیاسی و مدنی، دعوت کرد تا برای کاندیداتوری در سايت اينترنتى مربوط به انتخابات آزاد در ايران ثبت نام کنند تا با امضای 500 تن از حوزه ی انتخاباتی خود، به عنوان کاندیدا معرفی و در معرض آراى شهروندان قرار بگیرند.
سخنگوى تشكل فراگير "همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران" با اشاره به اينكه با استفاده از فناورى هاى روز و اينترنت، صندوق هاى موازى با صندوق هاى تحت اشغال رژيم ، براى ثبت آراى ايرانيان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان كرد كسانى كه با راى آزادو دموكراتيك مردم انتخاب شوند ، به عنوان آلترناتيو رژيم، فعاليت خود را از اسفند ماه آغاز خواهند كرد و در حقيقت مبارزه ادامه خواهد يافت.
طبرزدى با تاكيد بر اين نكته كه "همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران" حامى مطالبات تمامى جنبش هاى اجتماعى از جمله جنبش كارگرى، معلمان، زنان و ... مى باشد ، خاطرنشان كرد كه تاكيد بر مطالبات كارگران، معلمان، زنان، قوميت ها و همچنين ضرورت آزادى زندانيان سياسى و نفى اعدام و نه به حجاب اجبارى و تامين معيشت مردم، از جمله خواسته هايى است كه نمايندگان واقعى مردم آن را پى گيرى خواهند كرد.
ادرس صندوص موازی و ازاد:
Www.rayazad.com
 
منبع:
اینترنت----------------------

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

بايگانی وبلاگ