یکشنبه، دی ۲۷، ۱۳۹۴

طبرزدى: با "نه" به انتخابات رژيم، انتخاباتى دموكراتيك و موازى با انتخابات رژيم برگزار مى كنيم

طبرزدى: با "نه" به انتخابات رژيم، انتخاباتى دموكراتيك و موازى با انتخابات رژيم برگزار مى كنيم
http://iranscope.blogspot.com/2016/01/blog-post_72.html

در مناظره رادیو پرتو مطرح شد:
طبرزدى: "نه" به انتخابات رژيم/
انتخاباتى دموكراتيك و موازى با انتخابات رژيم برگزار مى كنيم
"حشمت اله طبرزدى" سخنگوى تشكل فراگير "همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران" با تاكيد بر اينكه انتخابات در جمهورى اسلامى ، غير آزاد و غير دموكراتيك است، تصريح كرد كه مردم بايد از شركت در انتخابات غير دموكراتيك رژيم پرهيز كرده و بجاى آن در انتخابات دموكراتيك و آزادى كه مقدمات آن توسط آزاديخواهان ايران فراهم شده است، شركت كنند.
طبرزدى كه نزديك به دو دهه از عمر خود را در زندان هاى مختلف جمهورى اسلامى سپرى كرده است، تاكيد كرد كه هدف تشكل فراگير و سراسرى "همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران،"به چالش كشيدن انتخابات غير دموكراتيك رژيم و برگزارى انتخاباتی آزاد و دموكراتيك، موازى با آن است.
به گزارش "پيام دانشجو،" طبرزدى با بيان اينكه نظارت استصوابى و تاييد صلاحيت افراد توسط رژيم را قبول نداريم و آن را توهين به مردم مى دانيم، تصريح كرد: صلاحيت نامزدهاى انتخابات بايد توسط مردم تاييد شود.
سخنگوى تشكل فراگير "همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران" با اشاره به اينكه با استفاده از فناورى هاى روز و اينترنت، صندوق هاى موازى با صندوق هاى تحت اشغال رژيم، براى ثبت آراى ايرانيان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان كرد كسانى كه با راى آزاد و دموكراتيك مردم انتخاب شوند، به عنوان آلترناتيو رژيم، فعاليت خود را از اسفند ماه آغاز خواهند كرد و در حقيقت مبارزه ادامه خواهد يافت.
طبرزدى با تاكيد بر اين نكته كه "همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران" حامى مطالبات تمامى جنبش هاى اجتماعى از جمله جنبش كارگرى، معلمان، زنان و ... مى باشد، خاطرنشان كرد كه تاكيد بر مطالبات كارگران، معلمان، زنان، قوميت ها و همچنين ضرورت آزادى زندانيان سياسى و نفى اعدام و نه به حجاب اجبارى و تامين معيشت مردم، از جمله خواسته هايى است كه نمايندگان واقعى مردم آن را پى گيرى خواهند كرد.
وى ضمن انتقاد از كسانى كه به دروغ مدعى هستند تشكل "همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران" از مردم خواسته است در انتخابات رژيم شركت كنند، تصريح كرد: ما انتخابات رژيم را قبول نداريم ، بلكه طبق اعلاميه جهانى حقوق بشر خواستار برگزارى انتخاباتى آزاد و دموكراتيك مى باشيم، انتخاباتى كه مقدمه تغيير رژيم و ايجاد يك حكومت سكولار و دموكراتيك مى باشد.


منبع:
اینترنت

ویدیو مناظره رادیو پرتو


----------------------

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

بايگانی وبلاگ