شنبه، آبان ۱۵، ۱۳۸۹

حمايت مادر فرزاد کمانگر از مادران در بند


حمايت مادر فرزاد کمانگر از مادران در بند
شنبه، ۱۵ آبان ۱۳۸۹
http://www.greencorrespondents.com/2010/11/blog-post_1110.html

سلطنت رضايي، مادر فرزاد کمانگر، معلم کُرد که ارديبهشت ماه امسال اعدام شد در گفت‌وگويي کوتاه با سايت مادران پارک لاله (مادران عزادار) ضمن پشتيباني از مادران بازداشت شده خواستار آزادي آنان و پايان دادن به اعمال فشارها بر خانواده زندانيان و جان باختگان سياسي شد.

دايه سلطنه گفت: فرزندان‌مان را که از ما گرفتند، يا به زندان انداختند و يا اعدام کردند. حالا حتي همدلي و همدردي مادران را هم برنمي‌تابند. به چه حقي ما اجازه نداريم به ديدار هم برويم و با هم باشيم و يکديگر را تسلي دهيم. درد را براي‌مان به وجود آوردند و حالا مي‌خواهند جلو همدردي و همدلي ما را هم بگيرند.

وي در ادامه افزود: بارها گفته‌ام ما مادران سرافرازيم و نه عزادار. ما به داشتن چنين فرزنداني افتخار مي‌کنيم. بچه‌هاي ما بهترين فرزندان اين سرزمين هستند که براي آزادي مردم‌شان بهترين سال‌هاي عمرشان را در زندان گذراندند و کساني هم مثل پسر من تا پاي جان‌شان ايستادند.

مادر فرزاد کمانگر در پايان با اشاره به ديداري که چندي پيش با مادران پارک لاله داشته است گفت: در ديدارها و جلسات ما خبري از بحث‌هاي سياسي نيست که حالا اين مادران را متهم به ارتباطات سياسي کرده‌اند. ما به ديدن هم مي‌رويم، دور هم جمع مي‌شويم تا يکديگر را تسکين دهيم و از غم خود کم کنيم.
ما نمي‌خواهيم تجربه‌ي تلخي که ما داشتيم و رنجي که کشيديم براي هيچ مادر ديگري تکرار شود. حق اين نيست مادري که پس از ده سال هنوز از سرنوشت پسرش بي‌اطلاع است و مادري که پسرش بعد از آزادي هنوز در بستر بيماري است را اين طور دوباره آزار بدهند و چنين اتهاماتي به آنها بزنند.

بايگانی وبلاگ